пʼятниця, 20 січня 2017 р.

Спортивно - оздоровче заняття

Спортивно - оздоровче заняття

Мета: забезпечити активний відпочинок учнів; допомогти дітям розрядитися від розумової напруги. подолати стомлення; підвищити розумову та фізичну активність учнів, збагатити знаннями рухових ігор та естафет; набути вміння організовано грати в колективі однолітків; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
         Хід заняття
 І.   Вступна частина: Підготовчий етап (7 хв.)
- організаційні заходи;
- ходьба в колоні по одному.
 Шикування.
 Ознайомлення зі завданням заняття, повторення правил безпеки під час проведення рухливих ігор.
 На цьому занятті ми з вами вивчимо гру “Голки”, повторимо гру “Річка”, а також ігри, які вивчили раніше.
 Перелічіть правила безпечної поведінки під час фізкультурно-оздоровчої години.
-         Не штовхатись, бо можна впасти і сильно вдаритись.
-         Уважно слухати вказівки вихователя.
-         Дотримуватись правил гри, щоб гра була чесною.
                    Ходьба по колу
 а) на пальцях;
 б) на п’ятках;
 в) на зовнішній стороні ступні;
 г) на внутрішній стороні ступні.
                   Біг
 а) у повільному темпі;
 б) з високим піднімання стегна;
 в) з відкиданням гомілки назад.
             Ходьба, дихальні вправи
 1-2 вдих, руки вгору,
 3-4 видих, руки опустити вниз.
 Перешикування в коло.
 Загальнорозвиваючі вправи.
 Комплекс вправ № 7. “Годинник”
 В.п.- ноги нарізно, руки опущені вниз.
 1 – підняти руки в сторони;
 2 – руки вгору;
 3 – руки в сторони.
 4 – в.п.
 Повторити 6-8 разів.
 “Ножиці”
 В.п. – основна стійка, руки вперед.
 Схресні рухи рук перед собою.
 В.п. – основна стійка, руки опущені вниз;
 1 – підняти плечі вгору;
 2 – опустити;
 3-4 те саме.
 Повторити вправу 6-8 разів.
 “Зривання яблук”
 В.п. – основна стійка, руки до плечей.
 1 – підняти руки вгору, подивитись за ріками, та імітувати. Зривання яблук” пальцями.
 2 – в.п.
 В.п. – сон вона стійка, руки за голову;
 1-2 повторити тулуба вліво;
 3-4 повторити тулуба вправо.
 Повторити вправу 6-8 разів.
 “Присідання”
 В.п. – основна стійка, руки на пояс.
 1 – присісти, руки вперед.
 2- в.п.
 Повторити вправу 6-8 разів.
 ІІ.   Основна частина
 Вивчення нової гри “Голка”(15хв)
 Ознайомлення із змістом і правилами гри:
 Сьогодні ми з вами розучимо нову гру “Голки”. Послухайте уважно зміст
гри. Лічилкою з-поміж учасників гри вибирається “власник голок” і
“сусід”. Усі учасники гри шикуються у колону. “Сусід” приходить до
“власника позичити голку”. Власник пропонує останню в колоні. Почувши це
голка біжить, щоб заховатись за спиною свого “власника”, а “сусід”
ловить її. Якщо “сусід” зловив голку, то він стає “власником”, а голка
“сусідом”,. Ведучий займає останнє місце в колонці. Переможцем буде той,
хто жодного разу не буде “сусідом”
           Правила гри:
 Голка може бути у будь-якому напрямку.
 Якщо голка сховалася за спиною “власника” – стає першою в колоні.
 Перевірка усвідомлення змісту і правил гри:
 Що каже “сусід”. Коли приходить до “власника голок”?
 Що робить “Голка”, коли її назвали? Де має сховатись “голка”?                                                                   Де в цьому випадку має стати “власник”?
 Яких правил треба дотримуватись у цій грі?
   Аналіз ігрової діяльності вихованців. Визначення переможців.
  Заключна частина (5 хв)
- шикування;
- комплекс вправ аеробної гімнастики (вправи на відновлення дихання);

- організований перехід до класу.

Немає коментарів:

Дописати коментар